Symulacje energetyczne

TANIO, SOLIDNIE, SZYBKA REALIZACJA - Wykonywanie symulacji energetycznych budynków z całego Podkarpacia.

mgr inż. Marek Sitek, numer uprawnień MI/ŚE/216/2009 tel: 888 129 131, sitek.marek@wp.pl

Symulacje energetyczne

Wybór odpowiednich materiałów oraz rodzaju instalacji na etapie budowy jest kluczowym elementem decydującym o późniejszych kosztach eksploatacji. Bywa że zainwestowanie niewiele większej kwoty powoduje duże oszczędności na przyszłość. Jeśli nie jesteśmy zdecydowani z czego budować, jak ogrzewać by miesięczne rachunki nie rujnowały nam portfela, warto zlecić wykonanie symulacji energetycznej. Jest ona możliwa nie tylko na etapie budowy, ale także kiedy chcemy dokonać termomodernizacji, remontu itp.

Wybór symulowanych scenariuszy zależy od oceny cieplnej budynku i od życzenia klienta. Najczęstszymi scenariuszami są: termoizolacja (ściany, stropodach), zmiana kotła (polepszenie sprawności systemu), kolektory słoneczne (dla ciepłej wody użytkowej lub/i ogrzewania), instalacja wentylacji z odzyskiem ciepła.

W zależności od potrzeb klienta i jego możliwości finansowych często analizujemy pojedyncze warianty bardziej ogólnych scenariuszy (np. wymiana samego kotła bez wymiany rur oraz grzejników).

Ponieważ koszty wytworzenia jednostki energii cieplnej są często zróżnicowane w różnych lokalizacjach, symulacja energetyczna uwzględnia przypadki kiedy większe zapotrzebowanie na energię tańszą może się okazać bardziej korzystne dla klienta.

Wynik każdej symulacji jest zatem dostosowywany do lokalnych realiów. Z tego powodu wyniki dla tego samego domu postawionego w innym miejscu mogą okazać się od siebie inne.

FORMULARZ KONTAKTOWY